Football results and schedules

To find previous results select the "Change Date" below and pick a date in the calendar

September 20, 2013

Away Home Time/Score
Anacostia Gilman 6-56
Annapolis Glen Burnie 33-6
Annapolis Area Christian St. Mary's-Annapolis 14-39
Ballou Eastern 39-0
Battlefield Gar-Field 23-7
Bell Richard Wright 7 p.m.
Blake Magruder 20-14
Brentsville Clarke County 7-62
Capitol Christian KIPP 28-6
Centreville Hayfield 44-7
Cesar Chavez Model 44-13
Chopticon Northern 48-54
Einstein Rockville 48-35
Eleanor Roosevelt High Point 38-0
Fairmont Heights Largo 8-21
Fishburne Military Quantico 48-20
Flint Hill Collegiate 7-30
Forestville Cardozo 48-0
Freedom-South Riding Marshall 40-15
Freedom-Woodbridge Patriot 6-41
Gaithersburg Clarksburg 24-7
Glenelg Reservoir 24-6
Gonzaga Good Counsel 30-20
Great Mills Riverdale Baptist 18-42
H.D. Woodson Glen Mills (Pa.) 8-34
Heritage Dominion 9-28
Herndon South Lakes 7-10
Huntingtown Calvert 21-14
Hylton Osbourn Park 68-20
John Paul the Great Nativity 55-0
La Plata Patuxent 7-43
Lackey North Point 14-35
Landon St. Paul's 14-28
Leonardtown Thomas Stone 17-13
Loch Raven Pallotti 18-45
Loudoun County Park View 27-3
Loudoun Valley Potomac Falls 49-21
Luray George Mason 0-24
Madison Fairfax 14-34
Maret Theodore Roosevelt 10-8
Marriotts Ridge Howard 10-35
Martinsburg (W.Va.) Tuscarora (Va.) 34-35
McDonogh Georgetown Prep 41-10
McDonough Westlake 26-55
McKinley Morgantown 6-52
McLean Falls Church 21-28
North County Arundel 0-68
North Stafford Briar Woods 19-7
Oakland Mills Hammond 14-30
Oakton Annandale 34-15
Old Mill Meade 30-20
Options Maryland School for the Deaf 12-16
Osbourn Potomac (Va.) 7-26
Paint Branch Kennedy 43-12
Perry Street Prep Phelps 37-2
Potomac (Md.) Friendly 14-6
Quince Orchard Damascus 7-6
Richard Montgomery Walter Johnson 31-16
River Hill Atholton 28-6
Robinson Mount Vernon 56-20
Seneca Valley Northwest 13-20
Severna Park Chesapeake 28-27
Skyline Manassas Park 14-8
South County Chantilly 34-42
South Hagerstown Poolesville 36-13
South River Broadneck 12-33
Southern Northeast 47-8
Spalding Bullis 14-21
Springbrook Sherwood 14-22
St. Stephen's/St. Agnes Benedictine 0-49
Stone Bridge Broad Run 33-14
Stonewall Jackson Woodbridge 34-42
Stuart Washington-Lee 10-15
Surrattsville Wilson 20-19
Wakefield Jefferson 7-22
West Potomac W.T. Woodson 24-7
West Springfield Lee 28-21
Westfield Lake Braddock 24-28
Wheaton Watkins Mill 0-42
Woodgrove Champe 51-0
Wootton Churchill 41-0
Yorktown Edison 44-18