Football results and schedules

To find previous results select the "Change Date" below and pick a date in the calendar

October 04, 2013

Away Home Time/Score
Ballou H.D. Woodson 0-33
Baltimore Lutheran Pallotti 3-40
Benedictine Paul VI Catholic 21-12
Blair Bethesda-Chevy Chase 6-14
Blake Northwest 0-50
Briar Woods Freedom-South Riding 56-6
Bullis Cape Henlopen 42-7
Cardozo Phelps 0-48
Central-Woodstock Manassas Park 39-0
Centreville Chantilly 42-0
Champe Dominion 0-21
Chopticon Huntingtown 6-31
Churchill Quince Orchard 0-52
Coolidge Anacostia 0-38
Culpeper Brentsville 56-25
Damascus Clarksburg 13-12
Edgewood St. Mary's Ryken 13-49
Falls Church Washington-Lee 14-21
Friendship Collegiate Westlake 27-0
Gar-Field Osbourn Park 6-20
Glen Burnie Chesapeake 0-40
Hammond Reservoir 21-24
Hayfield Wakefield 50-13
Heritage Woodgrove 7-35
Howard Glenelg 20-35
Hylton Battlefield 29-24
Jefferson Fairfax 7-42
KIPP National Christian 40-6
Kennedy Wheaton 28-0
La Plata Great Mills 41-26
Lackey Northern 31-6
Lake Braddock West Potomac 58-0
Langley Marshall 56-13
Largo Potomac (Md.) 8-46
Lee Robinson 35-56
Long Reach Centennial 7-34
Loudoun County Tuscarora (Va.) 14-48
Madison County George Mason 20-33
McLean Herndon 42-27
Meade Severna Park 30-0
Mount Carmel (Md.) Annapolis Area Christian 7-35
Mount Vernon Edison 28-20
North County Broadneck 8-60
North Point Leonardtown 27-16
Northeast Arundel 6-42
Oakland Mills Marriotts Ridge 52-21
Oakton W.T. Woodson 21-6
Old Mill Annapolis 33-7
Osbourn Forest Park 13-10
Paint Branch Einstein 54-7
Park View Loudoun Valley 0-22
Parkdale High Point 16-14
Patuxent McDonough 28-14
Perry Street Prep Maryland School for the Deaf 42-6
Poolesville Catoctin 0-28
Potomac (Va.) Patriot 6-45
Quantico Kenston Forest 7 p.m.
Richard Montgomery Whitman 13-35
River Hill Mount Hebron 52-8
Rockville Northwood 51-13
Seneca Valley Sherwood 7-14
Severn School Boys' Latin 6-31
South County West Springfield 54-3
South Lakes Madison 36-27
Southern South River 28-26
Springbrook Watkins Mill 26-6
St. Albans Georgetown Prep 15-42
St. Frances Spalding 34-35
Stone Bridge Westfield 6-30
Stonewall Jackson Freedom-Woodbridge 40-28
T.C. Williams Annandale 20-14
Theodore Roosevelt Bell 12-0
Walter Johnson Magruder 2-4
Wilde Lake Atholton 23-12
Wilson Dunbar 13-6
Wootton Gaithersburg 14-20
Yorktown Stuart 42-7